AIMP audio přehrávač

AIMP je jedním z nejkvalitnější přehrávačů audio souborů. Podporuje řadu automatizovaných funkcí, které lze ještě rozšířit přidáním vybraných pluginů. Také má pokročilé nastavení zvuku a přehrávání pomocí DSP manažeru. Z velkého výběru vzhledů (skinů) jsou uvedeny ty, které disponují nízkou zátěží procesoru a grafiky GPU. Stažení AIMPu - Скачать с: AIMP
1. WZP OnyxHD v3.0 - zobrazení hudební knihovny a přehrávané složky (playlistu) ve dvou oknech pomocí tlačítka. Na obrázku je okno playlistu tohoto vzhledu.
2. G.O.A.T. - zobrazení hudební knihovny a přehrávané složky (playlistu) v jednom okně přepínačem.
3. Luminescence v2.9 - zobrazení hudební knihovny a přehrávané složky (playlistu) v jednom okně přepínačem.

Další typy vzhledů jsou uvedeny v zipu AIMP Nastavení, název pro stažení vzhledu stačí zadat do vyhledávacího pole na stránce Обложки

Stažené soubory vzhledů .zip se přidávají nerozbalené v nastavení AIMPu : -Rozhraní- -Skiny- -Instalovat-

Ikonky pro označení audiosouborů v PC vložíme do složky podle popisu v Nastavení JPG  -Přiřazení souborů-. Stažení:  Loli   Black Style
Doporučená nastavení:  AIMP Nastavení (aktualizace 22-07-2021)

Vytvoření hudební knihovny Music Library

Tlačítkem |+| -Přidat soubory- v okně AIMPu Knihovna (Music Library) otevřeme tabulku pro přidání složek a podsložek, které si přejeme mít v seznamu, stromu složek. V druhé záložce -Nastavení- zapneme jen -Odstranit neexistující soubory z databáze- . Volba -Monitorovat změny za chodu- není nutná, postačí občasné použití tlačítka -Aktualizovat-. V aplikaci si vytvoříme ze zvolených složek nezávisle na hudební knihovně chytré playlisty s možností trvalého sledování změn.

Vytvoření chytrého playlistu

Tlačítkem -Správce playlistu- -Nový chytrý playlist- -Vzor složky- přidáme do tabulky zvolené složky z PC, které si přejeme mít jako playlisty s možností trvalého sledování (aktualizace) obsahu. Nastavení -Monitorovat změny za chodu- provedeme hned v záložce -Nastavení- nebo později ve -Správce playlistů- tlačítkem pod řádkem -Vzor: Složky-.
Ve správci playlistů můžeme jednotlivé playlisty odznačením vypínat nebo kontextem -Odstranit vybrané z disku- vymazat. Odstraní se jenom soubor playlistu, ne fyzicky zvukové soubory v PC.
Playlisty s názvem -Default- a -Místní soubory- se vytvoří v aplikaci automaticky. Přehrávají soubory spuštěné dvouklikem ve složce PC. Do playlistu -Default- se spuštěním souboru v libovolné složce v PC natáhnou všechny ostatní soubory. Je to nastaveno v -Předvolby-.
Vytvoření rádio playlistu
Na tlačítku -Správce playlistu- vybereme první variantu -Nový playlist-. Ten si pojmenujeme podle žánru rádií, které na něj budeme přidávat např. TRANCE.
Na ploše prázného playlistu zvolíme kontextem -Přidat- -URL- a zkopírujeme do kolonky proudový link např. https://vocaltrance.ru:8000/vocaltrance (lze použít i tlačítko (+) -Menu přidání položek-). Název rádia můžeme ponechat -My Radio-.

Název zadáme následujícím způsobem:
1. Otevřeme kontextem na řádku rádia -Informace o souboru- (Rychlý Tag editor)
2. V záložce -Informace- zadáme do kolonky -Album- název rádia, v našem případě -VOCAL TRANCE Radio- a -Uložit-.
3. Tlačítkem -Správce playlistů- otevřeme tabulku -Správce playlistů-. Vybereme náš nový playlist -TRANCE-. V prostřední záložce -Vlastní nastavení- zapneme -Nastavení formátu- a do prvního řádku vložíme šablonu:  %Album » %FileName » %Bitrate
Pozn.: Stejným postupem můžeme na jeden playlist přidávat více rádií stejného žánru. Editaci názvu provádíme na nespuštěném rádiu. Bod 3. už nenastavujeme, je platný pro všechny položky v tomto playlistu.
Radio-streamové playlisty lze stáhnout z https://directory.shoutcast.com/.
Stažený soubor .m3u nebo .pls můžeme přidat do radioplaylistu pomocí tlačítka -Menu přidání položek- nebo kontextem na ploše: -Přidat- -Playlist-. Také lze soubor přímo přetáhnout na plochu aktivního radioplaylistu v AIMPu z okna Windows. Poslední možností je otevřít .m3u nebo .pls kontextem jako textový soubor, proudový link si zkopírovat a vložit podle výše uvedeného postupu.
Pro abecední seřazení radiostanic přidáme v -Předvolby- -Playlist- -Seřazení podle šablony- šablonu %Album. Po uložení použijeme tlačítko v AIMPu -Menu seřazení položek- a vybereme právě tuto šablonu.
Pluginy

AutoBookmarks

Automaticky ukládá čas pozastavení u všech přehráváných souborů. Využije se především u dlouhých hudebních souborů, nebo stažených rádio-relací např. z archivů viz. Alternativní média.  Stažení
Po celkovém úspěšném nastavení všech funkcí si vytvoříme ve složce -AIMP- umístěné v -Roaming- zálohovací složku -Záloha nastavení- a do ní zkopírujeme celý obsah složky -AIMP-. V případě nějaké poruchy či nefunkčnosti AIMPu obsah složky v -Roaming- vyhodíme (nebo přesuneme jinam) a vložíme (zkopírujeme) tam všechny zazálohované soubory ze složky -Záloha nastavení-. Aplikace musí být během této operace samozřejmě vypnutá (zavřená).

15-05-2021

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky